تبلیغات
نسل سوم گردان کربلا - جنگ با اسرائیل از مصادیق جهاد دفاعی است

جنگ با اسرائیل از مصادیق جهاد دفاعی است
ارسال در تاریخ جمعه 13 اردیبهشت 1392 توسط محمد امین غفاری
آیت الله کعبی

عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: صحبت درباره فلسطین و آزادی فلسطین باید از موضع قوت و قدرت باشد نه از موضع ضعف و دیپلماسی مقابله با رژیم صهیونیستی باید دیپلماسی جهادی و انقلابی باشد. اسرائیل دشمن حربی مسلمانان است و آزادی فلسطین و رهایی قدس قطعا صورت می گیرد و ایران هیچگاه از آرمان آزادی قدس و کمک به فلسطین کوتاه نمی آید و هرگونه اقدام برای کمرنگ کردن آرمان رهایی فلسطین و آزادی قدس به مثابه عقب نشینی و کوتاه آمدن از اصول مبنایی انقلاب اسلامی است.

به ادامه مطلب مراجعه کنید
آیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با پایگاه 598 در نقد جمله "ما با اسرائیل سر جنگ نداریم" اظهار داشت: یکی از اصول پایه ای انقلاب اسلامی و گفتمان امام و رهبری و اصول صریح قانون اساسی اصل استکبار ستیزی و تلاش برای تشکیل امت واحد اسلامی و ابتنای سیاست خارجی بر پایه اصول برادری اسلامی و دفاع از ملت های مظلوم است و در این میان مسئله فلسطین و غصب فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی در واقع مسئله استراتژیک و پایه ای نظام جمهوری اسلامی است و جزو اصول اجتناب ناپذیر سیاست خارجی می باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: از فردای پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران این شعار را سر دادند که "امروز ایران فردا فلسطین" و برای رهایی فلسطین از چنگال غاصبان علاوه بر بحث روز قدس در جمعه آخر رمضان و پشتیبانی مادی و معنوی از مقامت لبنان در برابر اشغالگران و پشتیبانی مادی و معنوی از حرکت آزادی بخش فلسطین و جنبش های اسلامی مانند حماس و غزه، امروز رژیم صهیونیستی وضعیت ذلت باری را طی می کند و وضعیت مقاومت اسلامی در برابر رژیم اشغالگر قدس وضعیت بسیار عالی و در شرایط آمادگی خیلی بالایی به سر می برد.

وی گفت: صحبت درباره فلسطین و آزادی فلسطین باید از موضع قوت و قدرت باشد نه از موضع ضعف و دیپلماسی مقابله با رژیم صهیونیستی باید دیپلماسی جهادی و انقلابی باشد. اسرائیل دشمن حربی مسلمانان است و آزادی فلسطین و رهایی قدس قطعا صورت می گیرد و ایران هیچگاه از آرمان آزادی قدس و کمک به فلسطین کوتاه نمی آید و هرگونه اقدام برای کمرنگ کردن آرمان رهایی فلسطین و آزادی قدس به مثابه عقب نشینی و کوتاه آمدن از اصول مبنایی انقلاب اسلامی است.

آیت الله کعبی بیان داشت: اگر ما یک روزی با اسرائیل بجنگیم قطعا جنگ ما از مصادیق جهاد دفاعی خواهد بود چون اسرائیل به دین جان و ناموس مسلمین تجاوز کرده و سرزمین اسلامی را غصب کرده است. جمله استراتژیک امام که فرمودند: "اسرائیل باید از بین برود" تحقق خواهد یافت و موضع مقتدر رهبری که فرمودند اگر رژیم صهیونیستی غلطی کند تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم در تداوم فرمایشات امام برای رهایی قدس و نجات فلسطین از موضع اقتدار و عزت اسلامی باید تلقی بشود.طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: هاشمی و جنگ با اسرائیل، آیت الله کعبی،
قالب وبلاگ مرجع راهنمای وبلاگ نویسان