دوشنبه؛ روز همبستگی با خضر عدنان و روزه عمومی در ایران
ارسال در تاریخ یکشنبه 30 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری

به گزارش امت اسلامی گروهی از تشکل‌های دانشجویی از جمله اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت)، جنبش عدالتخواه دانشجویی، اتحادیه بین‌المللی امت واحده، عدالت طلبان بدون مرز و مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علمیه قم با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت همه جانبه از خضر عدنان و درخواست جدی و فوری از تمامی نهادهای حقوق بشر به منظور تلاش برای آزادی وی از زندان اشغالگران، روز دوشنبه اول اسفندماه را روز همبستگی جوانان و دانشجویان ایرانی با خضر عدنان نامیدند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ» (فصلت/۳۰)

قریب به دو ماه پیش، نیروهای صهیونیستی در اقدامی وحشیانه وارد منزل خضر عدنان از فعالین فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی در شمال کرانه باختری شده و بدون هیچ اتهامی وی را دستگیر کردند.

در واکنش به این رفتار غیر انسانی و عدم تفهیم اتهام از سوی نیروهای اشغالگر، این مجاهد ۳۳ ساله فلسطینی در همان روز نخست بازجویی دست به اعتصاب غذا زده و هم اکنون ۶۰ روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

این در حالی است که مطابق گزارشات پزشکی منتشر شده شرایط جسمی وی بسیار وخیم بوده و هر لحظه امکان مرگ او وجود دارد.

از سوی دیگر تلاش‌های گروه‌های مختلف سیاسی و بشردوستانه نیز برای رهایی خضر عدنان تاکنون به جایی نرسیده است.

اما ایستادگی این مجاهد نستوه در شرایطی که زمزمه‌های صلح و دست کشیدن از سلاح مقاومت از این سو و آن سو مطرح می‌شود، بار دیگر این پیام را به همگان مخابره می‌کند که تنها راه مقابله با رژیم اشغالگر قدس، مقاومت است.

راهی که چه به آزادی برسد و چه به شهادت بینجامد هر دو پیروزی است.

آری؛ امروز ارواح عزالدین قسام، فتحی شقاقی، عبدالعزیز رنتیسی، شیخ احمد یاسین و تمامی قهرمانان عرصه مقاومت در خضر عدنان حلول کرده تا نمادی باشد از پایمردی و عزت.

ما تشکل‌های دانشجویی و مردمی ایران اسلامی ضمن اعلام حمایت همه جانبه از خضر عدنان و درخواست جدی و فوری از تمامی نهادهای حقوق بشر به منظور تلاش برای آزادی وی از زندان اشغالگران، روز دوشنبه اول اسفندماه را روز همبستگی جوانان و دانشجویان ایرانی با خضر عدنان نامیده و اعلام می‌داریم که این روز را به امید آزادی تمامی زندانیان در بند اشغالگران بخصوص خضر عدنان، روزه خواهیم گرفت.

والعاقبه للمتقین


بنده هم به عنوان عضو کوچکی از جامعه حزب الله با این حرکت جمعی همراهی میکنم

طبقه بندی: بیداری اسلامی،  سیاسی، 
همایش جبهه پایداری در اهواز
ارسال در تاریخ جمعه 28 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری
12.jpg

همایش جبهه پایداری پنج شنبه 27 بهمن ماه با حضور تعداد زیادی از جوانان حزب الله ، اساتید حوزه و چند نفر از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در محل مسجد ارشاد اهواز برگزار شد که در این مراسم در ابتدا حجت الاسلام زکی پور به ایراد سخنرانی پرداختند و ایشان  در ادامه از آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران  برای ایراد سخنرانی دعوت به عمل آوردند. آیت الله صدیقی به مباحث اخلاقی و مسائل مربوط به انتخابات پرداختند و در پایان چند دقیقه ذکر مصیبت حضرت اباعبدالله الحسین را خوانده. پس از ایشان حجت اسلام روح‌الله حسینیان به ایراد سخنرانی پیرامون مسائل سیاسی روز و شرایط جبهه پایداری و جبهه متحد اصول گرا پرداختند. ایشان صحبت ها را با پرسش و پاسخ های حاضرین ادامه دادند که حاشیه هایی در پی داشت. به طور مثال پس از قرائت اولین سوال که پیرامون انتقاد به نماینده های پیشین اهواز بود حضار با تایید این پرسش درخواست پاسخ نمودند که حجت الاسلام حسینیان به توضیحاتی در این زمینه پرداخت.در بین سوالات هم چند نفر صحبت هایی را مطرح کردند که همهمه هایی را در پی داشت و اغلب اشاره به شایعاتی پیرامون نماینده های جبهه پایداری در اهواز بود که در این بین مجری برنامه سخنانی مبنی بر غیرواقعی بودن شایعات و عدم تشکیل لیست جبهه تا این لحظه بیان کرد که مورد اعتراض حاضرین قرار گرفت. پس از بالاگرفتن بحث مهمانان ویژه و کاندیداها یکی یکی از جلسه خارج شدند و پس از دقایقی حجت الاسلام حسینیان ختم جلسه را اعلام کرد.

فیلم این مراسم به زودی در سایت قرار خواهد گرفت
فایل صوتی مراسم را در ادامه دنبال کنید


ادامه مطلب
طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: انتخابات مجلس اهواز، کاندیداهای نمایندگی اهواز، جبهه پایداری انقلاب اسلامی اهواز، حجت الاسلام حسینیان، کاندیداهای جبهه پایداری اهواز،
پانزده دسته سوالی که می توان از هر نامزد انتخاباتی پرسید:
ارسال در تاریخ پنجشنبه 27 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری
http://www.rajanews.com/%5CFiles_Upload/50277.jpg


1. حوزه تخصصی شما چیست؟ به کدام کمیسیون خواهید رفت؟ مهم ترین مشکلات کشور در این حوزه کدام است؟ و مهم ترین چالش ها و نقاط قوت و ضعف قانونگذاری و نظارت در این حوزه چیست؟

2. در آن دسته از مسائل کشور که تخصص ندارید، تحلیل های خود را چگونه به دست می آورید؟ در مجلس بر چه اساسی در این موضوعات رای می دهید؟ (برای مثال برای پاسخ به هر یک از سوالات سی گانه مطرح شده در فصل چهارم مانیفست انتخاباتی مجمع مطالبه، چه راهی دارید؟)

3. در سوابق شما چه نمونه هایی از پیگیری عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد و تبعیض، و دستیابی به الگوی بومی و انقلابی قابل ذکر است؟ مهمترین چالش ها در این عرصه چیست؟ برنامه دقیق تان برای مبارزه عملی و قاطع با تبعیض و فقر و فساد اقتصادی و مدیریتی چیست؟

4. تحلیل شما از صف بندی های سیاسی کشور چیست؟ ردپای باندهای قدرت و ثروت را در روابط انتخاباتی و نیز مجلس شورای اسلامی کجا می بینید؟ نظرتان درباره لابی های رایج در مجلس چیست؟

5. سوابق و عملکرد پیشین و فعلی شما در شیوه ارتقای مدیریتی، تبلیغات انتخاباتی، تعاملات سیاسی و ... را چگونه توضیح می دهید؟ آیا می توانید ادعا کنید در این موارد تنها به صلاحیت های خود و نیز روشهای اسلامی و انقلابی متکی بوده اید؟

6. در مواردی که دیدگاه تخصصی شما با موضع رهبر انقلاب در تعارض قرار بگیرد چه می کنید؟ در دوران جنگ و نیز سال 88 چقدر به کمک انقلاب و رهبری آمدید؟ تحلیل شما از عملکرد امثال آقایان لاریجانی، باهنر، قالیباف، رضایی، مطهری و ... در شرایط فتنه چیست؟

7. چگونه از صلاحیت نسبی خود برای حضور در مجلس دفاع می کنید؟ آیا خود را از سایر نامزدهای انتخاباتی اصلح می دانید؟ اگر در آخرین روزهای رقابت انتخاباتی نامزدهای اصلح از خود را یافتید و یا به شما معرفی شد، چه موضعی می گیرید؟ آیا برای شما اصلح بودن معیار است یا صالح مقبول بودن؟

8. برای تبلیغات انتخاباتی خود چقدر و از چه منبعی هزینه می کنید؟ حامیان مالی شما کیستند و انگیزه آنان از حمایت از شما چیست؟ فارغ از فضای لیست ها چه پشتوانه ای برای حضور در عرصه انتخابات و عرضه شدن به افکار عمومی مردم دارید؟ با چه شرایطی حاضر به رفتن در یک لیست انتخاباتی هستید؟

9. چقدر از ساختار مجلس و قابلیت ها و اختیاراتش برای اثرگذاری بر کشور مطلعید؟ مهمترین مطالبات رهبری از مجلس در حوزه های مختلف تقنین، نظارت، عملکرد سیاسی و رفتار فردی نمایندگان چیست؟ مهمترین نقط قوت و ضعف مجلس هشتم را چه می دانید؟

10. اگر حضور حداکثری مردم به انتخاب شدن شما نینجامد، تحلیل شما از نتیجه آرا چیست؟ آیا معتقدید در جمهوری اسلامی، رای حداکثری مردم اصالت دارد یا نتیجه آرای ٱنان ولو با حضور حداقلی مردم؟ در صورت انتخاب شدن چه مکانیزمهایی برای نقد شدن، پاسخگویی و ارتباط مستمر با مردم خواهید داشت؟

11. به نظر شما حقوق و مزایا و سایر امکانات مادی نمایندگان مجلس چقدر باید باشد؟ برای شفاف سازی عملکرد خود در مجلس و نیز شفاف سازی تعاملات تان با وزرا و مدیران اجرایی مختلف چه روشی دارید؟

12. کدام یک از اصول قانون اساسی و نیز مطالبات بنیادین انقلاب و رهبری همچنان در فضای تقنینی و نظارتی مغفول مانده است؟ برای احیای این اصول و مطالبات چه اندیشیده اید؟ اساساً چه مکانیزمی برای پیگیری مطالبات رهبری و عدم تغافل از فوریت های کشور که توسط ایشان مطرح می شود پیشنهاد می کنید؟

13. درصورتی که سابقه مدیریتی یا نمایندگی دارید، با ذکر مستندات دقیق توضیح دهید هر یک از ادعاها، شعارها و برنامه های فعلی شما در فرصت قبلی که در اختیار داشته اید چقدر محقق شده است؟ اگر پیش از این نتوانسته اید منویات خود را عملی کنید چه تضمینی برای عملی کردن آن ها در آینده وجود دارد؟

14. چقدر خود را نماینده شهر خود دانسته و چقدر خود را نماینده کل کشور می دانید؟ چه تضمین و روشی دارید تا به جای تمرکز بر مسائل منطقه ای، نگرش کلان ملی را دنبال کرده و وقت و تلاش خود را بر اساس منافع کل کشور هزینه کنید؟ وظیفه عینی مجلس را نسبت به جهان اسلام و تحولات اخیر جهانی چه می دانید؟

15. اصل بنیادین «مردمی کردن امور کشور» (به عنوان یکی از راهبردهای اساسی انقلاب و نظام که توسط رهبر انقلاب در کرمانشاه مطرح شد) را چگونه تعریف می کنید؟ تفاوت آن را با خصوصی سازی و یا فعالیت های نخبگانی در کجا می بینید؟ در حوزه تخصصی شما چه روش ها یا چالش هایی در این راستا وجود دارد؟منبع: مطالبه
طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: انتخابات مجلس اهواز، 15 سوال از کاندیداها، کاندیداهای نمایندگی اهواز،
روحانی و رزمنده نام آشنای اهوازی به یاران شهیدش پیوست
ارسال در تاریخ چهارشنبه 26 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری
روحانی سرشناس اهواز پس از سال‌ها انتظار، شهد شیرین شهادت سرکشید و به یاران شهیدش پیوست.

به گزارش رجانیوز، شهید حجت الاسلام والمسلمین منصور رفیعیان از روحانیون سخت‌کوش و مبارز اهواز ، بنیانگذار و امام جماعت مسجد حضرت ولیعصر (عج) کوی ترابری اهواز بود.

این شهید والامقام، در دومین روز از خرداد ماه سال 1332 به عنوان نخستین پسر و سومین فرزند خانواده پر جمعیت و 8 نفره ی رفیعیان در شادگان دیده به جهان گشود و موجی از شادی را با تولد خود به آن خانه به ارمغان آورد.
 
در سال 1359 برای فراگیری علوم دینی به دارالعلم آیت الله العظمی بهبهانی اهوار رفت و مشغول یادگیری علوم حوزوی شد و از محضر بزرگان حوزه علمیه اهواز از جمله آیت الله شیخ محمد کرمی بهره برد.
 
با آغاز جنگ تحمیلی به صف رزمندگان دلاور سپاه اسلام پیوست و با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل به دفاع از دین و میهن خود پرداخت.
 
وی از بنیانگذاران و از نخستین کسانی بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در شهر شیبان اهواز، راه‌اندازی کرد که از نتایج آن، اعزام هزاران نیروی مردمی به جبهه‌ها بود.
 
این روحانی خستگی ناپذیر و مخلص بارها در عملیات‌های مختلف 8 سال دوران دفاع مقدس شرکت کرد و چندین بار هم از نواحی مختلف بدن مجروح شد. 
 
این شهید والامقام، با شرکت در عملیات کربلای 4 و استنشاق گاز خردل که رژیم بعث عراق در سلاح‌های شیمیایی خود استفاده کرده بود مجروح و در بیمارستان بستری شد ولی قبل از مداوا و بهبودی کامل از بیمارستان فرار کرد تا بتواند در عملیات کربلای 5 شرکت کند.
 
پس از شرکت در عملیات غرور آفرین کربلای 5 نیز بر اثر اصابت ترکش خمپاره  به شدت از ناحیه بازوی دست راست، کمر، نخاع و همچنین شکم و دستگاه گوارش مجروع شد و تا لحظه شهادت برخی از ترکش‌ها در بدن خود به یادگار داشت.
 
بر اثر جراحات وارده اصابت ترکش‌های خمپاره به بدنش، چندین بار در بیمارستان‌های مختلف به ویژه بیمارستان سردار شهید دکتر مجید بقایی اهواز مورد عمل جراحی قرار گرفت ولی به تشخیص پزشکان ترکشی که در نزدیکی نخاعش بود، در بدنش باقی ماند، زیرا در صورت خارج شدن این ترکش، بدنش از کمر به پایین فلج می‌شد.
 
یکی از اقدامات مهم این روحانی شهید در شهر شیبان برگزاری کلاس های قرآن در منزل خودش بود که تعدادی زیادی از جوانان و نوجوان این شهر با حضور در این کلاس‌ها، کلام خدا را فرا گرفتند.
 
این شهید پس از هجرت به شهرستان اهواز، در سال 1372 با برگزاری نماز جماعت در فضای باز که با استقبال مردم به ویژه جوانان و نوجوانان محل روبرو شد، کلنگ ساختن مسجد حضرت ولی عصر (عج) را در کوی ترابری این شهر، با حضور حضرت آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز به زمین زدند که پس از چند سال نتیجه زحمات و پیگیری‌هایش به ثمر رسید و یک مسجد بزرگ در منطقه کوی ترابری ساخته شد.
 
از خصوصیات بارز این شهید ارتباط صمیمی و دوستانه با جوانان و نوجوان بود و اخلاق نیکو باعث شد تعداد زیادی از این اقشار جذب مسجد شوندکه هم اکنون خلا این عزیز را در میان خود احساس می‌کنند.
 
این روحانی اهوازی پس از سالها فراغ یاران و هم رزمان شهید خود، دوری از آنها را بیش از این تاب نیاورد و در بهشت برین میهمان آنان شد. از این شهید والامقام 8 فرزند به یادگار مانده است.طبقه بندی: شهدا، 
برچسب ها: شهید حجت الاسلام والمسلمین منصور رفیعیان،
راهپیمایی 22 بهمن در اهواز
ارسال در تاریخ یکشنبه 23 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری

و اما باز هم مردم اهواز حمایت خودشون رو با حضور در راهپیمائی 22 بهمن به نمایش گذاشتند. اما انتقادی که وجود داشت در هماهنگی و اطلاع رسانی مسیر راهپیمائی و انتخاب مسیر مناسب برای آن بود.به طوری که بسیاری از مردم همان طور که در تصاویر مشهود است راهپیمائی خود را از خیابان طالقانی به سمت فلکه ساعت شروع کرده و با رسیدن به پل خیابان نادری به علت اذدحام جمعیت به مدت 45 دقیقه متوقف شده و پس از آن دوباره به سوی خیابان طالقانی بازگشتند.طبقه بندی: سیاسی، 
سخنرانی سردار قاسمی/ 09دی/ اهواز
ارسال در تاریخ جمعه 21 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری
تصویر تكان‌دهنده از عملیات رمضان+ دل‌نوشته شجاعی طباطبایی
ارسال در تاریخ سه شنبه 18 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری
سید مسعود شجاعی طباطبایی از هنرمندان برجسته و شناخته شده‌ی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با انتشار تصویر تكان‌دهنده‌ای از میدان مین در عملیات رمضان، دل‌نوشته‌ای متناسب با شرایط امروز نیز منتشر كرد.


و این‌بار باز هم شلمچه، شلمچه گویی خانه‌ی وصل عاشقان نور بود، زمین نبود، آسمان بود، بسیجیان عاشقان ولایت بار دیگر در معبرمین، بال گشودند و به طلعت ازلی شتافتند. طلعتی که در آتش و خون شکل می گرفت، اما در حقیقت در کربلا معنا می یافت. در حزن غروب شفق، درعهدی که پروانه ها در عشق بسته بودند، در پیامی جاودانه با آینه حق آشکار شدند تا بقا را در فنا به نمایش در آوردند، اینجا زمین معبر شمع است و نور سرمدی آن، همان نوری است که از عاشورا تا ابد، عاشق با معشوق بسته است. فدایتان شوم، چون خورشید در آسمان شب برآمدید، آینه‌ی دلتان شفاف بود و زلال و روشنی دلتان در قدمگاهی مقدس گسترده شد اینک دوباره به دیدار شما آمده ایم، پیکرهای پاکتان سرشار از جراحت بود، میدانم برای رسیدن به یار باید گلگون شد، زیبا شد، معطر شد، رسیدن به وصال حق، خون میخواهد و خون شما همچون نور جاری است تا منظومه شقایقها با خون شما در بهار دل انگیز عشق بشکفد، انگار به سوی معبود بال گشودید.

شهید، ای وصی امام عاشق، آنان که معنای "ولایت" را نمی دانند، در کار شما سخت درمانده اند. اما شما چه خوب دانستید که سرچشمه اطاعت و تسلیم در کجاست. چقدر دلمان برایتان تنگ شده است، کاش می‌توانستیم سخت در آغوش‌تان بگیریم و سر بر شانه تان بگذاریم و بگرییم، نگاه‌تان را دنبال کردیم و جز ولایت چیزی نیافتیم. می پنداشیم که بازمانده ایم از صبح و از قافله، اما  وقتی به سیمای خورشید گونه اش نگریستیم، دلهایمان که سرشار از بغضی پنهان بود، آرام گرفت، چشمان شما را در نگاه باقی او جستیم و کلام‌تان را در فیضی ازلی درسخنان حکیمانه ی او یافتیم، رهبر فرزانه انقلاب، در صراحت صبح چه زیبا سخن گفت و ما نگران از اینکه گوش نامحرمان نشنود به دورش حلقه زدیم و میعاد بستیم که بر پیمانی که شما با او بسته بودید وفاداریم. از شنیدن کلامش اشک از چشمان جاری می شد اما فرو نمی ریخت و در جلوه ای از نور، آسمانی می شد. همان نوری که مبدا ازلی عالم و آدم و مقصد ابدی آن در بی قراری عهد ابدی میثاق با امام عاشقان است.

رهبر عزیز، ما طلعت عنایت ازلی را در نگاه شما باز یافتیم. لبخند شما شفقت صبح را دارد و شب انزوای ما را می شکند. سر و جان ما فدای شما که وصی عشق هستید و تا جان داریم در کنار شما باقی خواهیم ماند.


1-گل واژه های این مطلب از شهید آوینی است.

2- رهبر انقلاب: همه انسان‌ها می میرند ولی شهیدان این سرنوشت همگانی را به بهترین وجه سپری  کردند، وقتی قرار است این جان برای انسان نماند چه بهتر در راه خدا این رفتن انجام بگیرد.

تکریم شهیدان به آن است که این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستکبر سرخم نکنند. یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.

طبقه بندی: شهدا،  گردان سرافراز کربلا، 
اهواز/ انخابات مجلس 90
ارسال در تاریخ سه شنبه 18 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری
چند روزی هست که تب و تاب انتخابات در اهواز بالا گرفته و کاندیداها جلسات و سخنرانی های خودشون رو شروع کرده اند.آقای حداد عادل هم از سوی جبهه متحد اصول گرا چند روز پیش جلسه ای در اهواز داشتند.در بین افراد کاندید شده گروه ها ، سلیقه ها و جریان های مختلفی هست.اما ما هنوز منتظر بررسی های جبهه پایداری انقلاب اسلامی هستیم تا با افراد معرفی شده توسط این جریان اسلامی آشنا بشیم.اما همچنان نگران فریب مردم حاشیه نشین شهر اهواز توسط جریان های منحرف و سرمایه دار هستیم زیرا که مردم حاشیه شهر اهواز سهم بسیار زیادی در نتایج انتخابات این شهر داشته اند.به هر حال امیدواریم مردم به کسی رای بدن که به درد مقام معظم رهبری بخورد.

رهبریبرچسب ها: جبهه پایداری انقلاب اسلامی، اصول گرا خوزستان، نامزدهای اهواز، کاندید مجلس اهواز،
هاشم بافقی/ گاوچرون (نامه به اوباما)
ارسال در تاریخ سه شنبه 18 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری
حذف کلیپ جلیلی در آپارات
ارسال در تاریخ یکشنبه 16 بهمن 1390 توسط محمد امین غفاری

کلیپ صحبت های وحید جلیلی پیرامون وضعیت برنامه های صدا سیما و اشاره به برنامه سیاسی هفت توسط تیم مدیریت آپارات حذف گردید!!!

[http://www.aparat.com/v/a0c215ff4bb964d3d8f343fd35bada2c119381]

وحید جلیلی: با پول نفت این ملت در صدا و سیمایی که متعلق به 
این ملته برنامه ساخته میشه صد در صد در خدمت ضد انقلاب 
طبقه بندی: فرهنگی/مذهبی، 
قالب وبلاگ مرجع راهنمای وبلاگ نویسان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات