روایتگری حاج حسین یکتا/ معراج شهدای اهواز
ارسال در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری
روایتگری حاج حسین یکتا در معراج شهدای اهواز در کنار اولین شهدای تفحص شده منطقه فاو

قسمت اول
 
      
دانلود با لینک مستقیم


قسمت دوم

      
دانلود با لینک مستقیم


قسمت سوم

      
دانلود با لینک مستقیم


دانلود فایل صوتی با لینک غیر مستقیم

قسمت اول

 قسمت دومبرچسب ها: حاج حسین یکتا، معراج شهدای اهواز،
سرود بسیار زیبای شهدا/اجرا شده در معراج شهدای اهواز
ارسال در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری
پادگان شهید محمودوند
ارسال در تاریخ شنبه 27 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری

خادم الشهدا

جوان


حاج حسین یکتا

حاج حسین


ادامه مطلب
ای فرشته عشق به خلوت راز دعایم کن
ارسال در تاریخ یکشنبه 21 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری

      

امام خامنه ای و نماز

دانلود با لینک مستقیم
طبقه بندی: ولایت، 
فراستی: اسکار را به فرهادی تبریک می‌گویم ولی به مردم ایران نه
ارسال در تاریخ یکشنبه 21 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری

مسعود فراستی در برنامه هفت: جایزه اسکار را به شخص فرهادی تبریک می‌گویم ولی به مردم و سینمای ایران تبریک نمی‌گویم زیرا این جایزه را افتخاری برای ایران نمی‌دانم/ برخی مسئولان در تبریک گفتن به فرهادی و بیان این جایزه به عنوان افتخار ملی دچار افراط شدند.

به گزارش خبرنگار «نسیم»، این منتقد سینما شب گذشته در برنامه هفت با بیان این مطلب اظهار داشت: در چند وقت گذشته کسانی در شبکه‌های ماهواره‌ای از این فیلم و این جایزه دفاع کردند که نه نسبتی با فیلم دارند و نه مماس با ملت ایران هستند. این جوایز قابل افتخار نیستند لکه اثری قابل افتخار است که مماس با ارزش‌های مردم باشد

فراستی
طبقه بندی: فرهنگی/مذهبی،  جنگ نرم، 
برچسب ها: مسعود فراستی، جدایی نادر از سیمین،
روایت جالب مسعود فراستی از فحش دادن شهید آوینی به فیلم کیارستمی
ارسال در تاریخ یکشنبه 21 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری
مصاحبه جذاب فارس با مسعود فراستی:

*فارس: ابتدا از آشنایی خودتان با شهید آوینی بگویید

*فراستی:من سال 68 - 69 در هفته نامه "سروش " كار می كردم و نقد فیلم می نوشتم. راجع به فیلم "هامون " ساخته« مهرجویی» نقدی نوشتم .

*فارس:دوره سردبیری آقای فیروزان بود؟

*فراستی:بله! این نقد در سروش چاپ نشد چون خیلی تند بود و حجمش هم زیاد . اگر حجم را كم و لحن را درست كنید ،

*فارس:یعنی آن موقع نقد فیلم آقای مهرجویی تا این حد حساس بود؟

*فراستی: هامون فیلم خیلی مهمی بود. به حدی مهم بود كه روشنفكران و بچه مسلمانها با هم طرفداراش بودند. فضا نسبت به فیلم خیلی مثبت بود. حتی بچه‌های تیپ مسلمان نظری هم طرفداراش بود. این فیلم به عنوان "علی‌خواهی " جایزه جشنواره فجر را گرفت. روشنفكران هم همینطور و هنوز آن را بهترین فیلم می‌دانند. این را بگویم كه قبل از آاین ماجرا، مرتضی در ماهنامه سوره نقدی راجع به "مهاجر " ساخته "ابراهیم حاتمی كیا " نوشته بود كه در آن یك پاورقی گذاشته بود كه رجوع كنید به نقد فراستی راجع به این فیلم و البته یك نقل قول هم از نقد من كرده بود.


ادامه مطلب
طبقه بندی: فرهنگی/مذهبی، 
شان علی استون تكذیب كرد
ارسال در تاریخ شنبه 20 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری

در پی پخش قسمت‌های  شك‌ برانگیزانه  برنامه صرفا جهت اطلاع كه پنج شنبه شب مورخ 18/12/90 درخبر 20:30 بر روی آنتن رفت، در رابطه با اسلام آوردن شان علی استون؛ مدیر انجمن اسلامی شهید ادواردوآنیلی با بهرام حیدری دوست و مشوق علی استون به اسلام تلفنی به گفت‌وگو پرداخت. دراین تماس تلفنی حیدری با ابراز ناراحتی نسبت به پخش این‌گونه برنامه‌ها از صداوسیمای جمهوری اسلامی به مدیر انجمن اسلامی شهید ادواردو گفت: بعد ازپخش خبر، من با علی استون كه هم‌اكنون درآمریكا است؛ تلفنی صحبت كردم وی با ناراحتی شدید شایعاتی كه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران همگام با ضد انقلاب لوس آنجلس نشین منتشركرده است را شدیدا تكذیب و برمسلمانی و شیعه بودن خود تاكید كرده است.

 

درپی این تماس قرار شد تا با همكاری انجمن شهید ادواردو آنیلی تكذیبیه‌ای جهت ارسال به رسانه‌ها تنظیم و منتشر گردد كه دراولین گام تكذیبیه فوق در روزنامه كشوری جوان منتشر خواهد شد .

جمال طاهری مدیر انجمن اسلامی شهید ادواردو دراین رابطه گفت: زیر سوال بردن اسلام یك شخصیت مشهور هرچند مذموم و برخلاف سنت موازین شرع اسلام است، اما پیش ازاین نیز تكرار شده؛ شهید ادواردو آنیلی كه پس از شهادت خبر مسلمان و شیعه شدنشش منتشر شد نیز درهجمه این تبلیغات قرار داشت.

 وی یادآورشد:‌ دراسلام پس ازآن‌كه فردی شهادتی را می‌گوید تجسس در مورد  دین او مذموم است اما علی استون نه تنها در حضور یكی از علمای بزرگ و شناخته شده اسلام شهادتین خود را گفته،‌ بلكه با قرائت نماز آن هم به صورت جماعت مهر تاییدی بر شیعه شدن خود زده است.

مدیر انجمن اسلامی شهید ادواردو ادامه داد: نماز خواندن چیزی نیست كه هرغیر مسلمانی بتواند آن را انجام دهد؛ چراكه نشستن بر روی زانو درمیان غیر مسلمانان كاری بسیارسخت است و آن‌ها در عرف‌شان نشستن روی زمین به صورت دوزانو را ندارند .

طاهری افزود: فراموش نمی‌كنیم زمانی را كه مسلمان شدن شهید مهدی آنیلی منتشر شد در ایتالیا این خبر با واكنش منفی روبرو نبود، اما در همین ایران خودمان بعضی‌ها كه معلوم نیست چه منافعی داشتند اسلام آن شهید را زیر سوال برده و ساخته و پرداخته دكتر قدیری ابیانه دانستند. درهمان هنگام بود كه به خواست خداوند،‌ عكس‌های حضور ادواردو درنمازجمعه تهران پیدا ومنتشرشد منافقین با زیرسوال بردن این تصاویر آن را فتوشاپ خواندند، كه باز هم به یاری خداوند متعال فیلم حضور شهید آنیلی درنمازجمعه تهران پیدا ومنتشر گردید. منافقین كه از نامسلمان، نام بردن ادواردو(مهدی) ناامید شده بودند تهمت‌های مختلفی را به دوست آن شهید یعنی؛ قدیری ابیانه نسبت دادند  كه به خواست خدا این حیله هم رسوا گشت.

طاهری در ادامه خاطرنشان كرد: امیدواریم در ماجرای جدید شایعه علیه اسلام آوردن علی استون دست منافقین وضد انقلاب دركارنباشد و پخش برنامه شبهه‌انگیز صرفا جهت اطلاع از روی خلوص نیت بوده باشد اما درعین حال هم‌سو بودن  پخش این شبهه با برنامه‌های با رسانه‌های بیگانه اسلام ستیز جای بسی تامل دارد كه بدین وسیله از سازمان‌های امنیتی جهت بررسی این شبهه و نیات تولید كنندگان را  داریم، زیرا پیش ازاین سابقه حضور و نفوذ بهاییت و ضد انقلاب در صداوسیما به اثبات رسیده است  البته خدمات شایان نیروهای انقلابی و حزب‌اللهی در رسانه ملی بركسی پوشیده نیست و مطمئنا این اتفاق خارج از توطئه‌های دشمنان برای تخریب اذهان عمومی صورت گرفته است .

                                                                                              انشاالله

 انعکاس شبهه افکنی صرفا جهت اطلاع

علی استون مسلمان نشده

سرچ گوگل در باره شبهه افکنی صدا وسیما


منبع: انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی


       طبقه بندی: فرهنگی/مذهبی، 
برچسب ها: صرفا جهت اطلاع 18/12، شان استون آیا مسلمان شده؟، اشتباه صدا و سیما،
پیام تبریک دختر سلحشور به اصغر فرهادی و واکنش سلحشور به این اقدام دخترش
ارسال در تاریخ جمعه 19 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری
http://daynews.ir/static/news/12819.jpg

در پی انتشار پیام تبریك دختر سلحشور به اصغر فرهادی وی در این باره گفتگویی انجام داد كه مشروح آن را در زیر می خوانید:
 
 دختر شما نیز با پیامی افتخار آفرینی فرهادی را تبریك گفت،آیا شما از این اقدام با خبر هستید ؟

بله در جریان این تبریك هستم.

این حركت را تایید می كنید ؟

خیر بنده به هیچ عنوان این اقدام فرزندم را تایید نمی كنم واز این كار متاثر هستم  واعتقاد دارم وی مانند سینماگرانی كه هالیوود برای آنها تبدیل به بت شده است ،او نیز به این درد و مشكل دچار شده است وبرای همین باید دنبال چاره بگردم.

پس با این اوصاف شما برای آزادی فكر ارزش قائل هستید وبه نظر وی احترام می گذارید؟

خیر،بنده برای هر فكر وآزادی فكری ارزش قائل نیستم و من فقط برای آزادی های فكری كه دارای ارزش باشند ودر راستای انقلاب و دین قرار داده شده باشند ارزش قائل هستم و به نظر بنده نام واصطلاح آزادی فكر فقط در ظاهر قشنگ است.

 نظر شما درباره بازگشت وتجلیل از فرهادی چگونه است؟

بنده نظر خود را زمان گلدن گلوب دادم ولی یك سئوال دارم كه چرا اصغر فرهادی مانند ورزشكاران ودیگر مردم هنگامی كه نام رژیم صهیونیستی در میدان رقابتی و دیگر میادین به زبان آمد صحنه را ترك نكرد  وانصراف نداد؟

آیا این نشان از حمایت وی از اسرائیل نیست؟به نظر بنده وی اصلا نباید اجازه می داد فیلمش در اسكار حضور یابد چون تمام سینمای هالیوود و اسكارمتعلق به رژیم صهیونیستی است .

اگر اسكار متعلق به رژیم صهیونیستی است چه دلیلی داشت كه یك ایرانی را برنده اعلام كنند در حالی كه نماینده خود آنها در بین نامزد ها حضور داشت؟

سئوال به جا ودقیقی است،شما و مردم فكر می كنید اسرائیل وآمریكا عاشق ما هستند و مواضعشان نسبت به ما تغییر كرده است كه ما را برنده اعلام كرده اند؟اگر جوابتان به این سئوال مثبت است بسیار ساده هستید.

این سئوال باقی می ماند كه دلیل این كه اسكار و هالیوود در بین مردم وسینمایی های سرتاسر دنیا از جمله كشور عزیزمان از اهمیت وارزش بالایی قرار دارد چیست؟

شما به این مطلبی كه من می گویم خوب دقت كنید، از یك مومن سئوال می كنند كه چرا عمل صالح انجام می دهی واو در جواب می گوید: عمل صالح انجام می دهم  تا به خدا نزدیك تر شوم ودرك و مقام قرب الهی خود را نزد خدا افزون كنم ولی اگر از یك سینماگر سئوال كنی كه چرا فیلم می سازی در جواب می گوید: فیلم می سازم  برای رسیدن به قرب عند آمریكا و اخذ جایزه در آن، اگر بخواهم كلی تر بگویم این است آمریكا معبد سینمایی های جهان از جمله ایران است  ومعاد این جامعه سینمایی جایزه گرفتن در اسكار است.

لینک خبر پیام تبریک زینب سلحشور به اصغر فرهادی

-----------------------------------------

صحبت بنده در مورد این موضوع:

دوست ندارم دیگر از این فیلم بگویم
اما حرف های دوستان آزارم می دهد
هنر زمانی هنر است که در راه خدمت به مردم باشد در غیر این صورت حتی اگر شاهکاری برای تمام فیلم سازان باشد هیچ ارزشی ندارد
فیلم های زیادی هستند که از نظر فنی بی نقص باشند اما اسکار را به فیلمی می دهند که حرف خاصی برای گفتن داشته باشد
حرف این فیلم برای مردم نبود
علیه مردم بود
توهین به مردم بود
توهین به مردم ام القرای جهان اسلام
توهین به تنها کور سوی امیدی که برای آزادی خواهان و مظلومان جهان وجود داشت
اصغر تو باید خیلی کوچک باشی که برای بالا بردن خودت امید کسی را بدزدی
شاید امید کمترین چیز آن جوانی باشد که خود را تنها دیده و صدای سخن به گلو خفته خود را از این سرزمین می شنود
روزی حاج سعید گفت میر حسین گناه کار است نه به دلیل قانون شکنی ها و اعتراضاتش بلکه به دلیل لرزاندن دل مردم مظلومی که تنها امیدشان به ایران بود و تو اضغر کوچک ، گناهت از او بزرگتر است زیرا او فتنه آشکار بود و تو هنوز نهانی
.
با خودم می گویم شاید آن فتنه ی دیگری که قرار بود به جان مردم ما بیفتد و استاد پناهیان و علامه مصباح به ما هشدار آن را داده بودند تو هستی؟
ای کاش کسی هشیارم میکرد.
نمی دانم!!!
طبقه بندی: جبهه و جنگ،  فرهنگی/مذهبی، 
برچسب ها: سلحشور، جدایی نادر از سیمین، زینب سلحشور،
بررسی پرونده جدایی نادر از سیمین
ارسال در تاریخ پنجشنبه 18 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری
بسم الله 

پرونده بررسی جدایی نادر از سیمین


جدایی نادر از سیمین اسکار را هم شکار کرد تا دیگر افتخاری نماند که کسب نکرده باشد. متن زیر نقد روشنگرانه ای از ابوالفضل اشناب وبلاگ نویس ارزشی است که خدمتتان ارائه می شود.
...
اما اینقدر این فیلم جای حرف زدن داشت و  اینقدر حواشی اطراف فیلم زیاد بود و که به یک یادداشت ساده بسنده نکردم . 
سه یادداشت مجزا برای سه موضوع حول فیلم یعنی " سکانس های قابل توجه" ؛ " رفتار های عوامل فیلم در خارج از کشور" و " خطاب نامه ای هم به آقای فرهادی" نوشته ام و نهایت سعی ام را کرده ام تا پرونده را  چند رسانه ای (همراه کلیپ ها و تصاویر)  تقدیم کنم تا برای دوستانی که فیلم را ندیده اند هم ملموس باشد.
خواهشی که از شما دارم این است که

 اول : بدون هیچ تعصبی به این مطلب نگاه کنید.
دوم : ترجیحا بعد از خواندن این مطلب یک بار دیگر فیلم را ببنید .
سوم : مطالب را به ترتیب بخوانید
چهارم : فضای این مطلب کاملا پذیرای بحث است ، نکته های شما قطعا مفید خواهد بود
پنجم : نظرات همه شما نیز محترم است پس در تمام بحث های این مطلب این احترام را حفظ کنید


این شما و این پرونده بررسی جدایی نادر از سیمین یا بقول فرنگی ها "یک جدایی" !


................

بررسی سکانس های حساس ( روایت درد) 

رفتار عوامل فیلم در خارج از کشور ( پارسیان بیگانه) 

سخنی با آقای کارگردان  (شیرینی فرهادی ، سیاهی جدایی)  

طبقه بندی: فرهنگی/مذهبی،  جنگ نرم، 
برچسب ها: جدایی نادر از سیمین، اسکار اصغر فرهادی،
ظهور بسیار نزدیک است 2
ارسال در تاریخ پنجشنبه 18 اسفند 1390 توسط محمد امین غفاری
قالب وبلاگ مرجع راهنمای وبلاگ نویسان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات