حاج همت به اکبر گنجی گفت ارزش مشت من را هم نداری!
ارسال در تاریخ سه شنبه 29 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری

نشریه پلاک هشت در شماره جدید خود با انتشار ماجرایی به قلم حسین بهزاد از حاج سعید قاسمی، به روایت تقابل اکبر گنجی با شهید همّت در دوره دفاع مقدس پرداخت.

به گزارش رجانیوز، سعید قاسمی مسؤول وقت واحد اطلاعات- عملیات لشکر 27 در این زمینه از عافیت طلبی‌های اکبر گنجی و طعنه‌های او به حاج همت و در مقابل واکنش غیرت‌مندانه و در عین حال، خویشتن‌دارانه حاج همت پرداخته که یادآوری این خاطره در روزهایی که انحراف این جریان عافیت‌طلب و وابسته‌گرا روشن شده، جالب است:

«عدم‌الفتح‌های پی‌درپی دو عملیات "والفجر مقدماتی" در بهمن 61 و "والفجر یک" در فروردین 62، صرف‌نظر از تمامی تلخ‌کامی‌هایی که برای فرماندهان لشکرهای سپاه و ارتش برجای نهاد، موجب شد در عقبه سازمانی لشکر 27 محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله و سلم یعنی سپاه منطقه 10 تهران، جبهه جدیدی از سوی شماری کار به دستان ذی‌نفوذ وقت،‌ علیه [شهید] همت گشوده شود؛ یعنی افراد همان جریانی که همت همواره از آنها با عنوان "خط سوم" و "خوارج جدید" یاد می‌کرد.

در رابطه با این واقعیت مسکوت مانده، روایتی مستدل و مستند در این مورد، به نقل از سعید قاسمی مسؤول وقت واحد اطلاعات- عملیات لشکر 27، بسنده می کنیم:

...من قبل از شروع عملیات "والفجر یک" در جریان شناسایی منطقه فکه شمالی، از ناحیه گلو به شدت مجروح شدم به طوری که بعدها فهمیدم، به دستور همت، مرا در حالت اغماء به پشت جبهه برای مداوا تخلیه کردند.

علی‌ای‌ِحال، بعد از مرخصی از بیمارستان نمازی شیراز، به تهران آمدم و بعد از حدود یک ماه دوری، دوباره همت را دیدم. به من گفت "سعید، فردا صبح بیا تا برویم سپاه منطقه 10" گفتم "چشم حاج‌آقا".

روز بعد، حوالی ساعت 10 صبح، با همت رفتیم به تشکیلات منطقه 10 در خیابان پاستور. آنجا حاجی با دو، سه نفر از مسئولان واحد عملیات منطقه 10، جلسه کوتاهی داشت، بعد که از اتاق عملیات خارج شدیم، توی کریدور، همت گفت «سعید، تو برو توی ماشین، من سری به [...] می‌زنم و می‌آیم که برویم».

من از حاجی جدا شدم و رفتم سمت راه‌پله‌ها. هنوز چند پله پایین نرفته بودم، که متوجه قیل و قالی در کریدور شدم. از نو، از پله‌ها بالا آمدم، دیدم وسط کریدور، چهار پنج نفر ملبس به لباس فرم سپاه، راه همت را سد کرده‌اند و جلودارشان کسی نیست جز اکبر گنجی که خوش‌نشین ازلی ابدی سپاه تهران بود و خودش را از آمدن به جبهه، معذور معرفی می‌کرد و بعدها هم از سپاه اخراجش کردند.

القصه، برادر گنجی صدایش را انداخته بود پس کله‌اش و با قیافه‌ای مفتّش‌مآب، به همت نگاه می‌کرد و می‌گفت "خوب واسه متوسلیان آبرو خریدی!... ما خیال می‌کردیم فقط احمد متوسلیان این هنر رو داشت که بچه‌های تهران رو ببره کنار جاده اهواز- خرمشهر، اونا رو صدتا، صدتا، به کشتن بده!... حالا می‌بینیم نه بابا؛ اوستاتر از اونم هست؛ خوب بچه‌های تهرون رو بردی و هزار هزار، کانال فکه رو با جنازه‌هاشون پُر کردی؛ حاج همت!".

این "حاج همت" را هم، به صورت کش‌دار و با لحنی مسخره، به زبان آورد. من از این همه وقاحت برادرها، خصوصاً سردسته‌شان برادر گنجی ـ که بین بچه‌های منطقه 10 به "اکبر قمپوز" و "اکبر پونز" هم معروف بود ـ خشکم زده بود.

یک نگاه که به همت انداختم، دیدم صورت سبزه‌اش از غضب مثل لبو سرخ شده و در سکوت با آن نگاه تیز خودش، زُل زده به اکبر گنجی. آمدم قدم از قدم بردارم و به سمت حاجی بروم که... کار خودش را کرد!

با دست راست، چنگ زد یقه اکبر قمپوز را گرفت و به یک ضرب، او را مثل اعلامیه، کوبید لای سه کنج دیوار کریدور و مشت چپ‌اش را برد عقب و فرستاد طرف فک و فیکِ او. گفتم چانه‌اش له شد. دیدم مشت گره شده حاجی، به فاصله چند سانتی صورت گنجی، توی هوا متوقف مانده و طرف، از خوفِ خوردن این مشت، کم مانده خودش را خیس کند.

رفتم جلو. حاجی در همان وضعیت معلق، گنجی را توی سه کنج دیوار، نگه داشته بود. با احتیاط گفتم «حاج‌آقا، تو رو خدا ولش کن، غلطی کرد، شما بی‌خیال شو، بیا بریم از اینجا».

همت برای چند ثانیه، هیچ واکنشی به التماس درخواست‌های من نشان نداد. فقط همان‌طور بُراق، زُل زده بود به گنجی. دست آخر، در حالی که از غیظ، دندان‌هایش به هم سائیده می‌شد، به او گفت «آخه چی بهت بگم بچه مُزلِّف؟ خدا وکیلی، ارزش خوردن این مشت منم، نداری!». بعد، خیلی آرام یقه او را ول کرد و برگشت طرفم و گفت‌ «خیلی خب سعید، حالا بیا بریم!».

این واقعه سوای من، چهار پنج شاهد عینی دیگر هم دارد که همگی زنده‌اند و اگر لازم شد، اسم و آدرس‌شان را به شما می‌دهم تا بروید و درباره کم و کیف آن از آنها پرس‌وجو کنید.»
طبقه بندی: شهدا،  فرهنگی/مذهبی،  حاج سعید قاسمی، 
هیات محبان/ شلمچه
ارسال در تاریخ شنبه 26 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری
[http://www.aparat.com/v/e907b7951e8495f876e69cc7a2367cad157774]


دانلود با لینک مستقیم

پیاده روی شلمچه هیات محبان حضرت فاطمه الزهرا (س)طبقه بندی: فرهنگی/مذهبی، 
حال هوای فاطمیه
ارسال در تاریخ جمعه 25 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری
فاطمیه


سلام
من و دوستانم قصد داریم برای ایام فاطمیه دوم کمی حال هوای شهرمان را عوض کنیم و رنگ و بوی فاطمیه به شهرمان بدهیم. متاسفانه فاطمیه اول را کسی جدی نگرفت و حتی ظاهر شهر هم از حالت عید نوروز خارج نشد و متولیان امر شهرمان مثل همیشه خواب بودند.اما تا بوده بسیجی کوتاه نیامده و خودش دست به کار شده.حالا هم ما مثل هر سال برنامه هایی مثل ایستگاه صلواتی و پخش سی دی و پوستر را در دست اقدام داریم. اما با خودمان گفتیم که این کافی نیست و باید به فکر کارهای نو و خلاقانه تری باشیم تا هر چه بیشتر در امر اشاعه شعائر اهل بیت موفق باشیم.
لذا از کلیه دوستان تقاضامندیم پیشنهادات و نظرات خودش رو در این زمینه ارائه فرمائید.با تشکر

طبقه بندی: فرهنگی/مذهبی، 
راه اندازی سایت جدید ما
ارسال در تاریخ پنجشنبه 24 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری
الحمدالله موفق شدیم سایت جدیدی را برای فعالیت رسانه ای و حمایت از فعالین فرهنگی شهر اهواز راه اندازی کنیم.ما در آن قصد داریم به صورت گسترده به آخرین مطالب جنگ نرم و نشر و معرفی تلاش های بسیجیان مظلومی که در هیات ها و مساجد با اخلاص و بدون چشم داشتی در راه اهل بیت و انقلاب تلاش می کنند بپردازیم. بدون شک کم کاستی بسیاری وجود دارد اما امیدواریم با نظرات و پیشنهادات خودتون ما رو در این راه که مسیر شهداست یاری کنید.در ضمن از تمام دوستان به خصوص برادران اهوازی عاجزانه تقاضا دارم در مدیریت سایت جدید با بنده همکاری کنند و در صورت امکان با معرفی و لینک وب سایت ما موجبات رشد هرچه بیشتر سایت ما رو فراهم آورند. فرمی هم در سایت برای اعلام همکاری قرار دادم که در صورت تمایل می توانید اطلاعات خودتون رو در اون وارد کنید.ما منتظر همکاری های هر چه بیشتر شما در زمینه های مختلف از جمله انسانی و حتی مالی هستیم.

محمد امین غفاری      

نسل سوم گردان کربلا

   
آدرس سایت جدید ما با نام کانال کمیل


کانال کمیل


طبقه بندی: جنگ نرم، 
دهه بزرگداشت امام علی النقی علیه السلام در فضای مجازی
ارسال در تاریخ پنجشنبه 24 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاریطبقه بندی: فرهنگی/مذهبی،  جنگ نرم، 
نقش ما در عرصه جنگ نرم چیست؟
ارسال در تاریخ پنجشنبه 24 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری

      

کلیپی از حاج سعید قاسمی در مورد جنگ نرم و نقش دانشجویان و فعالان فرهنگی به عنوان افسران جنگ نرم در این عرصه

دانلود با لینک مستقیمطبقه بندی: فرهنگی/مذهبی، 
برچسب ها: سعید قاسمی،
شهدای شهرمان را فراموش نکنیم
ارسال در تاریخ چهارشنبه 23 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری

      

درد و دل برادر شهید موسی اسکندری در معراج شهدای شهر اهواز


دانلود با لینک مستقیمطبقه بندی: شهدا، 
موضع تهاجمی در جنگ نرم بگیرید
ارسال در تاریخ سه شنبه 22 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری
http://iranbluetooth.ir/wp-content/uploads/jhyfv.jpg

قسمتهایی از صحبت های حجت الاسلام پناهیان و آقای وحید جلیلی پیرامون موضع تهاجمی در جنگ نرم و لزوم داشتن روحیه وارستگی و ایثار برای این کار.


دانلود با لینک غیر مستقیمکاری از عمارهاطبقه بندی: جنگ نرم، 
برچسب ها: جلیلی، پناهیان، جنگ نرم،
آقا سید کجایی
ارسال در تاریخ یکشنبه 20 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری
مقتل سید مرتضی آوینی


سید مرتضی


سید مرتضی آوینی

آقا سید کجایی
جات رو نتونستیم پرکنیم
.
.
.


به دنبال سید مرتضی آوینی

کاش بودی آقا سید
خیلی تنهام
طبقه بندی: شهدا، 
سنگر خالی بابا
ارسال در تاریخ پنجشنبه 17 فروردین 1391 توسط محمد امین غفاری
قالب وبلاگ مرجع راهنمای وبلاگ نویسان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات